ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Szkolenia z negocjacji – jakie warto rozważyć?

Szkolenia z negocjacji

Negocjacje to nieodłączna część rozmów biznesowych, umów handlowych i innych podobnych działań prowadzących do rozwoju firmy. Dlatego też umiejętność skutecznego negocjowania jest niezwykle ważna, szczególnie wśród właścicieli własnych biznesów, managerów, handlowców czy kupców. Dowiedz się, jakie szkolenia z negocjacji są godne uwagi i jak wygląda oferta firm szkoleniowych w tym zakresie.

Szkolenia – negocjacje biznesowe w handlu

Obecnie najczęściej negocjacje biznesowe prowadzi się w handlu. W zasadzie każdy dzień pracy sprzedawcy czy kupca opiera się właśnie na nich. Dlatego to właśnie do osób działających w handlu często są skierowane szkolenia z negocjacji. Rola negocjatora nie jest prosta i nie każdy ma do tego predyspozycje, ale dzięki szkoleniom negocjacje biznesowe mogą stać się znacznie łatwiejsze dla każdego. Wystarczy bowiem poznać pewne techniki i style i nauczyć się je stosować.

Szkolenia z negocjacji dla handlowców obejmują takie tematy jak:

 • proces zakupowy i techniki negocjacji zakupowych – nakierowane na poznanie znaczenia zakupów, budowanie relacji z dostawcami, techniki ewaluacji cen i wreszcie skuteczne negocjacje handlowe doprowadzające do podpisywania korzystnych kontraktów;
 • negocjacje zakupowe z elementami perswazji – wykorzystywanie technik związanych z wywieraniem wpływu w celu uzyskania korzystniejszych wyników negocjacji zakupowych;
 • negocjacje i sprzedaż – sposoby prowadzenia negocjacji w sprzedaży, w tym sprawdzone techniki i style dla wszystkich sprzedawców i doradców klienta.

Inne szkolenia z negocjacji

Szkolenia z negocjacji mogą jednak dotyczyć nie tylko handlu. Dostępne tematy pozwalają między innymi dowiedzieć się więcej o negocjowaniu umów najmu czy też psychologii negocjacji i wywierania wpływu, a także negocjacjach z dłużnikami w ramach windykacji należności. Dostępne są również zdecydowanie bardziej kompleksowe szkolenia. Negocjacje biznesowe są na nich omawiane przekrojowo. Ponadto bardzo przydatne mogą się okazać warsztaty polegające na grach negocjacyjnych, które pozwalają przećwiczyć rozmaite sytuacje, w tym zarządzanie impasem i konfliktem.

Szkolenia z negocjacji – online czy stacjonarnie?

Wiele osób zastanawia się czy szkolenia z negocjacji online to dobry pomysł? Czy da się rozwijać praktyczne umiejętności negocjacyjne w trakcie szkolenia zdalnego, na odległość? Czy boom na szkolenia z negocjacji online ma swoje zdrowo-rozsądkowe podstawy?

Odpowiedź nie jest taka oczywista. W zależności od tego co chcemy osiągnąć szkolenie online z negocjacji handlowych czy zakupowych może być dobrym pomysłem w niektórych sytuacjach i nie koniecznie najlepszym w innych. Jeśli celem szkolenia jest zapoznanie uczestnika z podstawami prowadzenia negocjacji, zagadnieniami takimi jak przygotowanie do negocjacji, poznanie głównych technik negocjacyjnych, etapów procesu negocjacji itp. szkolenie online, zwłaszcza prowadzone na żywo może okazać się całkiem niezłym wyborem. Jeśli jednak szukamy możliwości rozwoju warsztatu negocjacyjnego u doświadczonego handlowca, dużo lepszym pomysłem będą tradycyjne szkolenia i warsztaty stacjonarne, pozwalające na pracę w grupie, bezpośredni kontakt, gry symulacyjne i inne techniki zorientowane na praktyczne ćwiczenia i budowanie umiejętności.

Szkolenia i warsztaty z negocjacji realizowane stacjonarnie znajdziemy głównie w dużych miastach, takich jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Toruń czy Łódź. Szkolenia i kursy online możemy znaleźć na platformach ze szkoleniami online.

Zobacz też: Szkolenia i kursy dla handlu internetowego!

3 odpowiedzi na „Szkolenia z negocjacji – jakie warto rozważyć?”

 1. Awatar Sprzedawca
  Sprzedawca

  Dzisiejsi klienci są odporni na rozmaite techniki sprzedażowe i negocjacyjne, więc negocjacje to coraz częściej pewnego forma gry i wyścigu między sprzedawcą a kupującym. Rzeczywiście bez szkoleń z negocjacji czy chociażby kursów negocjacji online może być ciężko odnosić sukcesy zawodowe w tym obszarze.

 2. Awatar Janek
  Janek

  Negocjacji ponoć można się nauczyć, ale wiele osób jest zdania że do tego trzeba mieć też smykałkę. Jak mamy predyspozycje do prowadzenia negocjacji i wzmocnimy je szkoleniami z negocjacji to ok, w przeciwnym wypadku to nie koniecznie zadziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *