ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Outsourcing programistów

Zespół przy pracy

Firmy działające w branży IT funkcjonują w oparciu o specjalistyczną wiedzę i umiejętności ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Takie kompetencje są jednak – z punktu widzenia inwestującego w nie kierownictwa – bardzo kosztowne. Szukając oszczędności, wiele przedsiębiorstw sięga po outsourcing IT, a zwłaszcza outsourcing programistów. Być może jest to rozwiązanie także dla Ciebie.

O co chodzi w outsourcingu programistów? 

Outsourcing programistów polega na przekazaniu części lub całości odpowiedzialności za tworzenie, rozwijanie, testowanie i ewentualnie wdrażanie oprogramowania informatycznego niezależnym ekspertom lub agencjom IT specjalizującym się w usługach programistycznych. W ten sposób firmy mogą – w zależności od potrzeb projektu, nad którym pracują – dowolnie zwiększać lub zmniejszać zasoby programistyczne, nie poświęcając cennego czasu na długotrwałe rekrutacje i nie ponosząc kosztów utrzymywania stałych pracowników. Kiedyś outsourcing IT zarezerwowany był wyłącznie dla dużych korporacji. Teraz, gdy rynek tego rodzaju usług rozwinął się i stał bardziej dostępny, skorzystać z niego może praktycznie każda firma. Co też polecamy. Nie da się przecież ukryć, że to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala osiągnąć znaczne oszczędności finansowe przy jednoczesnej poprawie efektywności operacyjnej. Dla małych firm to również szansa na rozszerzenie zasięgu działalności i dostęp do wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie programowania, na zatrudnienie których w innych okolicznościach nie byłoby ich stać.

Gdzie szukać programisty do wynajęcia? 

Wielu programistów ogłasza się w serwisach networkingowych i sieciach społecznościowych – można tam łatwo i szybko znaleźć specjalistów o różnych umiejętnościach. Jeśli jednak interesuje Cię outsourcing IT na najwyższym poziomie, rozejrzyj się raczej po ofertach renomowanych firm (takich jak commoditech.pl) specjalizujących się w świadczeniu usług informatycznych zdalnie i on-site. Współpraca z taką firmą da Ci gwarancję szybkiej, sprawnej i w pełni profesjonalnej realizacji każdego projektu informatycznego, podnosząc konkurencyjność Twojego biznesu i wzmacniając jego pozycję na rynku.

Czytaj też: Myślisz o zawodzie programisty? Sprawdź te szkolenia i kursy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *