ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Myślisz o zawodzie programisty? Sprawdź te szkolenia i kursy

Kursy programowania

Technologie cyfrowe są dzisiaj obecne w niemal każdej sferze życia. Dlatego z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na pracowników w sektorze IT. Chcesz rozpocząć karierę w tej branży? To dobry kierunek myślenia! Nawet jeśli zaczynasz zupełnie „od zera”, odpowiednie szkolenia i kursy z programowania pomogą Ci zdobyć dobry zawód.

Kursy programowania – dla kogo to rozwiązanie?

Szkolenia i kursy z programowania to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która chce się przebranżowić lub zdobyć nowe kompetencje, bez wyjątków. Powód jest prosty: w Polsce nadal brakuje ponad 50 tys. specjalistów w dziedzinie IT i programowania, a w całej Unii Europejskiej – nawet 600 tys. Dlatego nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tym obszarze, możesz zapisać się na szkolenie z programowania lub nawet kurs programowania online, które wprowadzą Cię w cyfrowy świat i zapewnią pewny start w nowej karierze.

Gdzie szukać kursów dla programistów?

Warto skorzystać z internetowych baz szkoleń i kursów. W jednym miejscu gromadzą one oferty wydarzeń organizowanych przez wiele różnych firm szkoleniowych czy niezależnych autorów kursów. Znajdziemy w nich zarówno kursy stacjonarne, jak i te realizowane online na rozmaitych platformach do e-learningu itp. Listę tego typu kursów programowania znajdziemy miedzy innymi na https://eventis.pl/kursy/programowanie, gdzie zapoznamy się też z programem zajęć oraz cenami poszczególnych szkoleń. Jeśli szukamy tematyki pokrewnej z zakresu szeroko pojętego IT, to warto odwiedzić stronę https://eventis.pl/wydarzenia/informatyka-it z ponad 700 rozmaitymi kursami, warsztatami, konferencjami i szkoleniami z obszaru informatyki.

Jakie kursy programowania są dostępne?

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się szkolenia z programowania od podstaw – takie, które pomagają postawić pierwsze kroki w tym zawodzie. Co można wybrać? Wśród najciekawszych propozycji można wymienić:

 • Szkolenia dla testerów oprogramowania – zarówno manualnych, jak i automatyzujących. To bardzo często „entry job” dla osób, które rozpoczynają swoją karierę w świecie programowania. Praca w charakterze testera to najpopularniejsza ścieżka kariery pozwalająca bez specjalistycznej wiedzy rozpocząć pracę przy wytwarzaniu oprogramowania.
 • Szkolenia z programowania w Python – ten język programowania jest uznawany za jeden z najprostszych, a zarazem za niezwykle uniwersalny i nadający się do wszechstronnych zastosowań, dlatego jest chętnie wybierany z myślą o karierze w IT.
 • Kursy i szkolenia z obszaru HTML i CSS – przydatne m.in. osobom, które chcą się zajmować się projektowaniem i programowaniem stron internetowych oraz wszelkiego typu aplikacji webowych, które szturmem zdobywają świat i są niezbędne zarówno w małych, jak i bardzo dużych firmach.
 • Kursy MySQL – pozwalają zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi tworzenia baz danych i zarządzania nimi w oparciu o MySQL czyli jeden z najpopularniejszych na świecie systemów bazodanowych.
 • Kursy programowania w PHP – ten język programowania jest wykorzystywany do projektowania stron oraz aplikacji internetowych. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota i łatwość opanowania składni, ale jednocześnie pozwala on tworzyć złożone i wydaje rozwiązania. PHP sprawdza się więc w wielu zastosowaniach.
 • szkolenia Ruby on Rails – to w tym języku są napisane m.in. Twich, Shopify czy Tumblr, co oznacza, że można go wykorzystać do realizacji zaawansowanych projektów, a jego popularność w środowisku wielkich korporacji z sektora mediów społecznościowych oraz e-commerce sprawia że Ruby on Rails przyciąga uwagę coraz większej liczby osób.
 • kursy Front-End developer – to szkolenia z programowania, które koncentrują się na kwestiach związanych z interfejsem i funkcjonalnością aplikacji, a więc tym, co widzą użytkownicy. Te szkolenia są często powiązane z kursami z zakresu UX Design.

Jak widać, zakres możliwości jest bardzo szeroki. Wybierz więc takie szkolenie z programowania, które najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom. Znalezienie pracy pod dobrym kursie nie będzie trudnym zadaniem.

Jedna odpowiedź do „Myślisz o zawodzie programisty? Sprawdź te szkolenia i kursy”

 1. Awatar Adik
  Adik

  generalnie to ponoć za kilkanaście lat blisko 40% osób to będą pracownicy w IT, w tym programiści. może rzeczywiście czas się przekwalifikować!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *