ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Project Management – studia dla przyszłych kierowników projektów!

Zarządzanie projektem, czyli Project Management

Studia z zakresu Project Managementu stają się coraz bardziej nieodzowne dla tych, którzy pragną zostać liderami w dziedzinie zarządzania projektami. Odkryj, dlaczego ta specjalizacja stała się kluczowym krokiem w kształtowaniu przyszłych kierowników i jakie korzyści może przynieść absolwentom studiów magisterskich!

Studia Project Management – dlaczego powstały?

Współcześnie coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie stanowiska Project Managera, którego zadaniem jest skuteczne kierowanie projektem i zespołem specjalistów. Firmy oczekują przy tym więcej niż tylko ogólnych umiejętności miękkich. Ważne stają się również kompetencje twarde związane ze specyfikacją danej branży oraz zdolność do wprowadzania innowacyjnych, oraz efektywnych rozwiązań biznesowych. Dodatkowo ukończone szkolenia z certyfikatem czy studia magisterskie Project Management pozwalają zdobyć praktyczną znajomość konkretnych przypadków projektowych, które nierzadko są istotnym czynnikiem pozytywnego przejścia rekrutacji na upragnione stanowisko w średniej lub większej organizacji.

Studia Project Management – z czym pozwalają się zmierzyć?

Project Management – studia magisterskie na kierunku Zarządzanie na UTH w Warszawie – stawiają przed uczestnikami liczne wyzwania, które wymagają strategicznego rozwiązania. Przyszły kierownik musi skutecznie sobie radzić na zajęciach z różnorodnymi problemami, tj.:

  • ograniczone zasoby,
  • niejednoznaczne oczekiwania,
  • niedoprecyzowane plany,
  • niespodziewane trudności techniczne.

Istotnym zadaniem jest także utrzymywanie płynnej komunikacji pomiędzy zespołem a klientem w celu uniknięcia nieporozumień i zapewnienia ciągłości projektu zewnętrznego. Wyzwaniem dla Project Managera jest także umiejętne radzenie sobie z presją czasu, negocjowanie umów oraz zarządzanie relacjami międzyludzkimi wewnątrz firmy. Realizacja tych zadań wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, lecz również bogatego doświadczenia oraz silnych umiejętności interpersonalnych, które można nabyć w trakcie zajęć na studiach magisterskich Project Management.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *