ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Jaka jest najlepsza strona internetowa?

Komputer

Stworzenie własnej strony internetowej to duże wyzwanie, wymagające nie tylko specjalistycznych umiejętności, znakomitego warsztatu i sporej dozy kreatywności, ale też znajomości aktualnych standardów W3C i trendów w webmasteringu. Aby stworzona przez nas strona WWW była najlepsza, jaka tylko może być, musi spełniać określone kryteria – a o to niełatwo zadbać samodzielnie.

Najlepsza strona internetowa – czyli jaka?

Strona internetowa to nasza wizytówka w sieci, powinna więc prezentować się i działać nienagannie. Aby zadbać o jej prezencję, musimy zaprojektować jej piękną, oryginalną i responsywną oprawę graficzną oraz stworzyć logiczny układ treści, umożliwiający wygodną, intuicyjną nawigację – te elementy odpowiadają za pierwsze wrażenie użytkownika odwiedzającego stronę, dlatego warto je dopracować w najmniejszym szczególe. Atrakcyjny wygląd z pewnością przykuje uwagę, ale nie pozwoli jej utrzymać zbyt długo, jeśli strona nie będzie dobrze działać. Aby zapewnić jej poprawne działanie, musimy zainwestować w odpowiedni, szybki i niezawodny serwer, zoptymalizować kod źródłowy minifikując pliki JavaScript, PHP, CSS i HTML, skompresować elementy graficzne, zdjęcia i video oraz ograniczyć łańcuch przekierowań. Atrakcyjny wygląd i poprawne działanie witryny są bardzo ważne z punktu widzenia internauty, ale kluczowe znaczenie ma też jej bezpieczeństwo, dlatego powinniśmy wyposażyć ją dodatkowo w certyfikat SSL. Dzięki niemu nasza strona WWW będzie szyfrować połączenia z serwerem i w ten sposób chronić poufne dane.

Jak stworzyć najlepszą stronę internetową?

Teoretycznie każdy może stworzyć swoją stronę WWW, w praktyce jednak często okazuje się, że tworzone samodzielnie strony odbiegają od aktualnych trendów i wymogów współczesnej sieci. Dlatego jeśli już tworzyć internetową wizytówkę, to z pomocą profesjonalistów jak Alterpage.pl. Wykwalifikowani webmasterzy zadbają o to, by nasza strona internetowa była najlepsza pod każdym możliwym względem. Dopracują nie tylko jej wygląd, działanie i bezpieczeństwo, ale też wyróżnią ją na tle konkurencji, dzięki czemu stanie się naprawdę skutecznym marketingowym narzędziem.

Czytaj też: Social media jak się ich nauczyć, czyli szkolenia i kursy z social media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *