ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Czy warto skorzystać z usług doradczych przy ubieganiu się o fundusze unijne?

Przez lata wokół funduszy europejskich narosło wiele mitów. Ubiegając się o wsparcie unijne, należy polegać wyłącznie na zweryfikowanych informacjach. To ważne, ponieważ fałszywe dane mogą zadecydować o tym, czy dostaniesz dotację, czy też prawidłowo zrealizujesz swój program. Czy warto wybrać doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych?

Czym są fundusze unijne?

Fundusze Europejskie, znane również jako Fundusze Pomocnicze i Fundusze UE, to grupa terminów określających Fundusze UE. Ich celem jest wspieranie gospodarek krajów członkowskich. W szczególności wpłyną one na rozwój i zmniejszenie bezrobocia w uboższych regionach państw członkowskich. Ponadto przyczyniają się do poprawy jakości transportu drogowego, lotniczego i kolejowego, w tym przygotowanej dla nich infrastruktury. Polska od wielu lat jest największym beneficjentem tych środków. Największe państwo członkowskie, które przystąpiło do Wspólnoty w XXI wieku. Fundusze unijne są wykorzystywane głównie do realizacji polityki spójności, zwanej również potocznie polityką strukturalną lub regionalną.

Jak skutecznie starać się o fundusze unijne ?

Należy zauważyć, że dotacje UE dzielą się na wiele konkretnych rodzajów finansowania, często powiązanych z określonymi celami. Doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych pomaga w organizacji dokumentów, wniosków i rozliczeń dla projektów unijnych. Usługi doradcze funduszy unijnych zapewniają kompleksowe wsparcie na każdym etapie – nasi eksperci pomogą również w wyborze konkretnych dotacji oraz ułatwią tworzenie dokumentacji. Doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych zajmuje się między innymi pozyskiwaniem grantów szkoleniowych, które można wykorzystać w ramach realizacji naszych kursów. Z kolei dotacje inwestycyjne pomogą w rozbudowie zaplecza firmy, np. w budowie hal produkcyjnych. Inne obszary wsparcia to dotacje dla szpitali, dotacje dla Przemysłu oraz dotacje dla poszczególnych regionów Polski.

Czy warto wybrać usługi doradcze funduszy unijnych?

Istnieją dwie metody, których możemy użyć, aby pomóc w uzyskaniu funduszy europejskich. Jeśli chodzi o to, jak zdobyć cel dotacji, w Internecie jest wiele strategii. Warto rozpocząć poszukiwania od sprawdzonego i wiarygodnego źródła. W tym przypadku byłyby to niezbędne usługi doradcze w zakresie dotacji unijnych. Możemy również korzystać z innych stron internetowych, ale musimy zachować ostrożność, ponieważ często zawierają one niewiarygodne informacje. Jeśli pomoc online nie wystarczy lub nie możesz sprawnie przeglądać internetu, zawsze możesz skierować swoje kroki do firmy oferującej doradztwo w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Wykwalifikowany personel na miejscu odpowie na wszystkie Twoje pytania. Wskaże, który program wybrać i udzieli pomocy w wypełnieniu wniosku. Jeśli jednak nie masz czasu lub nie chcesz sprzeciwiać się wnioskowi, możesz skorzystać z usług firm, które udzielają porad w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. W takim przypadku nie masz się czym martwić, pracownicy tych firm zrobią za Ciebie wszystko: przygotują biznesplan, wypełnią i złożą wniosek oraz dopełnią wszystkich niezbędnych formalności.

Więcej informacji znajdziesz na: https://edoradca.pl/

Czytaj też: Mapa polityczna Europy: poznaj państwa Europy i ich stolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *