ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Mistrzowskie zarządzanie zespołem!

Świeżo mianowany menedżer

Zarządzanie zespołem to jedna z kluczowych kompetencji dobrego managera. Od tego, jak umiejętnie radzi sobie on z organizacją i koordynacją działań pracowników, zależy efektywność funkcjonowania firmy. Dlatego, jeśli zajmujesz stanowisko kierownicze, rozwiń umiejętności w tym zakresie. Pomogą Ci w tym odpowiednie szkolenie. Zarządzanie zespołem to obszar, w którym znajdziesz wiele propozycji.

Dla kogo są szkolenia z zarządzania zespołem?

Chociaż mogłoby się wydawać, że szkolenia z zarządzania zespołem to rozwiązanie przede wszystkim dla początkujących managerów, w rzeczywistości każda osoba na stanowisku kierowniczym powinna regularnie poszerzać kompetencje w tym obszarze. Wyzwania związane z organizacją i koordynacją pracy małej czy dużej grupy osób są bardzo zróżnicowane. Dlatego nawet doświadczony kierownik może być zaskoczony sytuacją, w której się znajdzie. Regularne odświeżanie i poszerzanie wiedzy oraz kompetencji w tym obszarze zaprocentują dobrymi relacjami z zespołem oraz poprawą efektywności jego pracy. Szczególną uwagę na szkolenia zarządzanie zespołem zwrócić powinni jednak tzw. świeżo upieczeni menedżerowie.

Jaki jest cel szkoleń zarządzanie zespołem oraz jakie korzyści może odnieść menedżer decydujący się na udział w nich?

Celem szkoleń dla świeżo mianowanych menedżerów jest zazwyczaj rozwój ich umiejętności i kompetencji potrzebnych do skutecznego zarządzania zespołem i realizacji celów organizacji. Udział w takim szkoleniu pozwala menedżerom na:

 • rozwój umiejętności zarządzania zespołem, co przyczynia się do efektywniejszej pracy i lepszych wyników,
 • poznanie metod i narzędzi do motywowania pracowników, co przyczynia się do zwiększenia zaangażowania i produktywności zespołu,
 • rozwój umiejętności komunikacyjnych, co pozwala na lepsze porozumiewanie się z pracownikami i klientami,
 • naukę skutecznego rozwiązywania problemów, co przyczynia się do szybszego i efektywniejszego podejmowania decyzji,
 • poznanie metod planowania i realizacji celów, co pozwala na lepsze zarządzanie projektami i zadaniami,
 • naukę skutecznych metod negocjacji, co przydaje się w rozwiązywaniu konfliktów i uzgadnianiu warunków współpracy,
 • rozwój umiejętności przywódczych, co pozwala na lepsze kierowanie zespołem i podejmowanie decyzji,
 • rozwój osobisty, co pozwala na lepsze radzenie sobie ze stresem i podejmowanie decyzji oraz rozwój umiejętności miękkich.

Jakie szkolenia z zarządzania zespołem warto wybrać?

Gdy chodzi o zarządzanie zespołem, szkolenia są bardzo zróżnicowane – zarówno pod kątem tematyki, jak i „poziomu zaawansowania”. To dobra wiadomość, ponieważ oznacza, że możesz swobodnie zaplanować kolejne etapy rozwijania kompetencji w tym obszarze.

Szkolenia dla świeżo mianowanych menedżerów mogą dotyczyć różnych tematów, w zależności od potrzeb i celów organizacji. Mogą one obejmować takie zagadnienia jak: zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników, komunikacja z pracownikami i klientami, rozwiązywanie problemów, planowanie i realizacja celów, negocjacje, przywództwo i rozwój osobisty. Dowiedz się więcej o szkoleniach menedżerskich.

Przyjrzyj się m.in. szkoleniom z zarządzania zespołem, które dotyczą:

 • budowania zespołu – a więc np. tematów związanych z umiejętnym wykorzystaniem talentów poszczególnych pracowników i dobierania ich w grupy robocze,
 • komunikacji w zespole – kwestii związanych z delegacją zadań, klarownego przekazywania poleceń i budowania otwartej atmosfery gwarantującej zaufanie,
 • zarządzania zespołem online – coraz popularniejsze z uwagi na przejście wielu firm na tryb home office,
 • rozwiązywania konfliktów w zespole – zarówno między pracownikami, jak i na linii pracownik – szef,
 • organizacji procesów grupowych,
 • zarządzania czasem pracy i sposobem jego wykorzystania.

Wymienione powyżej zagadnienia nie wyczerpują listy szkoleń z zarządzania zespołem, na które można się zapisać. Przyjrzyj się więc dokładnie aktualnym możliwościom i zapisz się na takie kursy, webinary czy warsztaty, które pomogą Ci radzić sobie z codziennymi wyzwaniami managera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *