ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Microsoft Office 365

Office 365

Pakiet Office to jeden z najbardziej znanych produktów Microsoftu. Zawarte w nim programy są każdego dnia używane w wielu biurach, domach i placówkach edukacyjnych na całym świecie. Do niedawna był dostępny tylko za pośrednictwem jednorazowego zakupu z licencją na określoną ilość urządzeń. Teraz dostępny jest również online za sprawą usługi abonamentowej nazwanej Office 365. Dowiedz się więcej.

Office 365 – o co w tym chodzi?

Office 365 reprezentuje nowe podejście do oprogramowania. Pakiet jest sprzedawany online, z Internetu są również pobierane wszelkie pliki instalacyjne. Usługa działa na zasadzie abonamentowej – możesz z niej korzystać tak długo, jak długo opłacasz subskrypcję. Nie ma jednak limitu urządzeń – każda subskrypcja jest bowiem przypisana do użytkownika. Oznacza to, że możesz np. rozpocząć pracę na laptopie, a skończyć na smartfonie lub tablecie. Dzięki synchronizacji w chmurze i usłudze OneDrive, która jest częścią pakietu, masz dostęp do aktualnych wersji swoich plików z każdego urządzenia. To nowoczesny i niezaprzeczalnie wygodny system. Dostępne są pakiety dedykowane zarówno użytkownikom domowym, jak i firmom czy placówkom edukacyjnym. Różnią je nieco: zakres dostępnych funkcji, możliwości wykorzystania oraz cena.

Możliwości Office 365 – dostępne programy i funkcje

Office 365 zawiera wiele przydatnych funkcji i aplikacji, a także programy doskonale znane każdemu użytkownikowi, który miał okazję pracować na Pakiecie Office. To przede wszystkim:

 • Word – do tworzenia plików tekstowych,
 • Excel – arkusz kalkulacyjny z obsługą języka VBA,
 • PowerPoint – narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych,
 • Outlook – do przede wszystkim pocztą e-mail i kontaktami,
 • OneNote – praktyczny notatnik,
 • Access – do obsługi baz danych,
 • Publisher – do tworzenia materiałów marketingowych.

Aplikacje te ułatwiają nie tylko tworzenie plików, ale również dzielenie się nimi ze współpracownikami. Możliwa jest nawet wspólna praca zdalna w czasie rzeczywistym nad tym samym dokumentem. Ponadto w ramach abonamentu użytkownik zyskuje dostęp do wspomnianej już usługi OneDrive, która ułatwia synchronizację wszelkich działań dokonywanych w ramach programów wchodzących w skład pakietu. To jednak nie wszystko. Firmom na pewno ułatwią pracę aplikacje SharePoint i Teams, wykorzystywane przy współpracy zdalnej, a ostatnio również edukacji. Na uwagę zasługuje też usługa Microsoft Flow, która ułatwia przepływ danych między usługami czy aplikacjami, pozwalając na znaczną oszczędność czasu.

Jedna odpowiedź do „Microsoft Office 365”

 1. Awatar ITGeek
  ITGeek

  Teraz to się chyba nazywa Microsoft 365 i nie ma już Office w nazwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *