Kategorie
Informatyka

Microsoft Office 365

Dowiedz się czym jest pakiet Microsoft Office 365 i jak może pomóc Ci usprawnić pracę w twojej firmie!

Pakiet Office to jeden z najbardziej znanych produktów Microsoftu. Zawarte w nim programy są każdego dnia używane w wielu biurach, domach i placówkach edukacyjnych na całym świecie. Do niedawna był dostępny tylko za pośrednictwem jednorazowego zakupu z licencją na określoną ilość urządzeń. Teraz dostępny jest również online za sprawą usługi abonamentowej nazwanej Office 365. Dowiedz się więcej.

Office 365 – o co w tym chodzi?

Office 365 reprezentuje nowe podejście do oprogramowania. Pakiet jest sprzedawany online, z Internetu są również pobierane wszelkie pliki instalacyjne. Usługa działa na zasadzie abonamentowej – możesz z niej korzystać tak długo, jak długo opłacasz subskrypcję. Nie ma jednak limitu urządzeń – każda subskrypcja jest bowiem przypisana do użytkownika. Oznacza to, że możesz np. rozpocząć pracę na laptopie, a skończyć na smartfonie lub tablecie. Dzięki synchronizacji w chmurze i usłudze OneDrive, która jest częścią pakietu, masz dostęp do aktualnych wersji swoich plików z każdego urządzenia. To nowoczesny i niezaprzeczalnie wygodny system. Dostępne są pakiety dedykowane zarówno użytkownikom domowym, jak i firmom czy placówkom edukacyjnym. Różnią je nieco: zakres dostępnych funkcji, możliwości wykorzystania oraz cena.

Możliwości Office 365 – dostępne programy i funkcje

Office 365 zawiera wiele przydatnych funkcji i aplikacji, a także programy doskonale znane każdemu użytkownikowi, który miał okazję pracować na Pakiecie Office. To przede wszystkim:

  • Word – do tworzenia plików tekstowych,
  • Excel – arkusz kalkulacyjny z obsługą języka VBA,
  • PowerPoint – narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych,
  • Outlook – do przede wszystkim pocztą e-mail i kontaktami,
  • OneNote – praktyczny notatnik,
  • Access – do obsługi baz danych,
  • Publisher – do tworzenia materiałów marketingowych.

Aplikacje te ułatwiają nie tylko tworzenie plików, ale również dzielenie się nimi ze współpracownikami. Możliwa jest nawet wspólna praca zdalna w czasie rzeczywistym nad tym samym dokumentem. Ponadto w ramach abonamentu użytkownik zyskuje dostęp do wspomnianej już usługi OneDrive, która ułatwia synchronizację wszelkich działań dokonywanych w ramach programów wchodzących w skład pakietu. To jednak nie wszystko. Firmom na pewno ułatwią pracę aplikacje SharePoint i Teams, wykorzystywane przy współpracy zdalnej, a ostatnio również edukacji. Na uwagę zasługuje też usługa Microsoft Flow, która ułatwia przepływ danych między usługami czy aplikacjami, pozwalając na znaczną oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.