ATC – wiedza dla biznesu

Szkolenia, Kursy, Poradniki

Czy kredyt na oddłużenie ma sens?

Otrzymujesz sądowy nakaz zapłaty – co robisz? Większość osób w takiej sytuacji stara się jak najszybciej spłacić dług, by nie dopuścić do spotkania z komornikiem.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na szybki zastrzyk gotówki jest pożyczka lub kredyt na oddłużenie. Jednak czy zaciąganie kolejnego zobowiązania, by spłacić poprzednie, to dobry pomysł?

Kredyt dla zadłużonych – chwilowa pomoc w spłacie długów

Gdyby kredyt dla zadłużonych był skutecznym sposobem na wyjście z długów, nie byłoby w naszym kraju żadnych dłużników. Zaciągnięcie takiego kredytu jest bowiem bardzo proste – można to zrobić nawet przez internet i to bez zdolności kredytowej. Oczywiście mowa tu nie o bankach, lecz o firmach pożyczkowych, które oferują takie produkty zdesperowanym klientom. Kredyt na oddłużenie ma sens na przykład wtedy, gdy chcemy spłacić jedno zobowiązanie, a wiemy, że wypłatę dostaniemy dopiero za dwa tygodnie. Jeśli jednak chcesz wziąć kredyt dla zadłużonych w celu spłaty wielu długów, jest to sposób na wpadnięcie w jeszcze większą spiralę zadłużenia. Mimo że dziś spłacisz obecne zobowiązanie, za miesiąc znajdziesz się w tej samej sytuacji. Oddłużanie to nie zadłużanie, dlatego nie daj się nabrać na reklamy parabanków i zdecyduj się na skuteczną metodę wyjścia z długów, która jednak wymaga cierpliwości.

Co zamiast kredytu na oddłużenie?

Wiele osób decyduje się na kredyt dla zadłużonych, gdyż nie wie, że są dostępne inne opcje. Jedną z najlepszych jest zwrócenie się o pomoc w spłacie długów do kancelarii oddłużeniowej. Jest to podmiot zatrudniający prawników, którzy specjalizują się w oddłużaniu. Kancelaria oddłużeniowa nie pożycza pieniędzy, lecz stosuje skuteczne metody mające na celu przerwanie spirali zadłużenia.

Metody stosowane przez kancelarię oddłużeniową:

  • analiza umów kredytowych – aby rozpocząć oddłużanie, prawnicy muszą znać warunki twoich umów oraz wysokość zadłużenia,
  • negocjacje z wierzycielami – kancelaria oddłużeniowa kontaktuje się w imieniu dłużnika z wierzycielami, negocjując korzystniejsze warunki umowy, wnioskując o konsolidację kredytów czy walcząc o rozłożenie chwilówek na raty,
  • reprezentacja przed sądem – jeśli negocjacje nie przyniosą efektów i sprawa trafi do sądu, kancelaria oddłużeniowa zajmie się reprezentowaniem interesów dłużnika.

Oddłużanie przez kancelarię znacząco różni się od kredytu dla zadłużonych. Podczas współpracy z prawnikami otrzymujesz fachowe wsparcie i kompletny plan oddłużania. Jest to więc długoterminowy proces mający na celu odzyskanie stabilności finansowej.Koszt współpracy z kancelarią to zwykle 200-300 zł na pokrycie kosztów prowadzonych działań i rozliczenie (prowizja) na koniec wygranej sprawy. Dobre kancelarie oddłużeniowe umożliwiają rozłożenie płatności na wygodne raty.

Nakaz zapłaty nie zawsze oznacza konieczność spłaty długu

Pierwszą reakcją na otrzymanie nakazu zapłaty jest zwykle chęć pozbycia się długu, co w wielu przypadkach skutkuje zaciągnięciem kolejnej pożyczki. Warto jednak wiedzieć, że sądowy nakaz zapłaty nie musi być jednoznaczny z koniecznością zapłacenia wskazanej kwoty. Każda osoba, która otrzyma nakaz zapłaty, ma prawo złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty w ciągu 14 dni od daty otrzymania pisma. Najlepiej zrobić to z pomocą kancelarii oddłużeniowej, która pomoże przygotować rzeczowe uzasadnienie. Jeśli sąd odrzuci sprzeciw, kancelaria pomoże zakończyć sprawę, przygotowując obronę procesową. Po pomoc w oddłużaniu warto zgłosić się do doświadczonej kancelarii Portal-Dłużnika.pl, która już od ponad 19 lat zajmuje się oddłużaniem Polaków.

Czytaj też: Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech – korzyści i możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *